Sesja biznesowa zaczyna się dużo wcześniej niż mogłoby się wydawać. Zaczyna się na etapie spotkania z Tobą lub z działem HR na temat celu naszej sesji.

Kolejnym krokiem jest spotkanie się w studio i wykonanie idealnego makijażu „biznesowego” Jest on podobny do makijażu dziennego, ale jest dostosowany do potrzeb fotograficznych. Przez 30, 60 lub 120 minut robimy zdjęcia, aby w końcu dać Ci najlepsze do wyboru.

Czy będziesz umiała pozować? Akurat pozowanie do sesji biznesowej jest bardzo proste. Jest tylko określona ilość póz które są tu przejęte. Fotograf zawsze poradzi taką pozę w której twoja sylwetka będzie wyglądać po prostu dobrze.

Kobieca sesja biznesowa

Sesja biznesowa dla kobiet troszkę się różni od sesji męskich. Po pierwsze długością i dokładnością makijażu. Po drugie, w wypadku kobiet jest łatwiej pracować z pozą i większość klientek na naturalną łatwość w przyjmowaniu idealnej sylwetki.

Kobiety zwykle wiedzą doskonale jaki efekt chcą osiągnąć, mają wszystko wcześniej przemyślane 😉 I nikt jak kobieta nie potrafi przemycić do zdjęcia biznesowego kilku gramów prawdziwego uroku i seksapilu.

Sesja biznesowa w plenerze

sesja w plenerze daje możliwość uchwycenia Cię na tle nowoczesnych biurowców ze szkła i metalu. Niebieskie tony będą pięknie harmonizować z ciepłymi tonami skóry.

Minusem sesji w plenerze jest uzależnienie od pory dnia i od pogody. Jesteśmy tu „skazani” na czas bez mocnego wiatru, ostrego słońca i deszczu. Przez to sesja musi czasem być wielokrotnie przekładana.

Sesja biznesowa w studio

Studio to przeciwieństwo pleneru. Nie mamy tu przestrzeni i wypełniającego wszystko światła dziennego. Mamy pełną kontrolę nad światłem, mamy niezależność od warunków atmosferycznych i od pory dnia. Sesja w studio i z makijażem jest standardem jeżeli chodzi o biznesowe sesje zdjęciowe

Sesja biznesowa – jak się ubrać?

Do zdjęć biznesowych należy ubrać się w taki sposób, aby być nie tylko w zgodzie z przyjętym dress-codem, ale także aby czuć się w miarę swobodnie.

Na zdjęciach najlepiej spiszą się ubrania stonowane kolorystycznie.
Stroje nie powinny mieć świecących nadruków ani dobrze widocznych ozdób.
Przed sesją warto zadbać o idealnie ułożone włosy, na przykład udając się bezpośrednio przed sesją do fryzjera. Warto też przetransportować ubrania potrzebne na sesję w taki sposób, aby się nie mięły. Jeśli się w jakiejś części nie uda, nie przejmujcie się.

Na miejscu studio zawsze można liczyć na żelazko lub prasowalnicę parową więc spokojnie będzie można coś poprawiać. na takie poprawki warto jednak zarezerwować nieco czasu.

Makijaż w sesji biznesowej

Makijaż fotograficzny różni się od makijażu, który wykonujemy na co dzień. Podczas większości sesji biznesowych organizowanych w dużych miastach jak w Warszawie, zawsze możesz liczyć na obecność makijażystki z wieloletnim doświadczeniem w dużych projektach, która zadba o to, aby wyglądali Państwo najbardziej korzystnie jak się da.
Makijaż do sesji może Wam się wydawać nieco mocniejszy w porównaniu do normalnego. Zwykle makijaż po sesji jest usuwany, ale można go sobie zostawić 😉

W co ubrać powinna się pani?

Krótko mówiąc, pani powinna się ubrać z biznesową elegancją. Biała koszula i żakiet to tutaj ideał. Unikamy dużych dekoltów, krótkich rękawków i wszelkiej przesady. Kolory powinny być łagodne i stonowane, bez mocnych wzorów i kolorów. Kolorystyka poszczególnych części garderoby oczywiście musi ze sobą współgrać.
Można wziąć ze sobą więcej wzorów lub kolorów ekipa zdjęciowa na pewno pomoże coś wybrać. Drugą opcję jest zatrudnienie do sesji zawodowej stylistki lub stylisty. Przy tej okazji można liczyć na opracowanie kanonów ubierania się dla całej firmy.

W co powinien się ubrać mężczyzna na sesję biznesową?

Najlepiej na zdjęciach prezentują się garnitury szare lub granatowe.

Męskie ozdoby – nie powinno się z nimi przesadzać a jeśli są (spinki, klamra od paska, okulary bransoletka) to powinny być w jednolitym kolorze – na przykład wszystko srebrne.

Zdjęcia można robić w wersji bardziej oficjalnej czy z krawatem, oraz bez. pamiętaj, aby w takim wypadku rozpiąć górny guziczek koszuli.

Jeśli krawat – dobrze jeśli jest kontrastujący z reszta i jednobarwny. Wybierając koszulę należy unikać pasków czy tez prążków albo wzorów. Małe wzory nie najlepiej wyjdą się na zdjęciach. Zadbaj o to, by koszula była dobrej jakości. Nie połyskująca i dobrze układająca się na ciele. Na sesję warto zabrać ze sobą dodatkową koszulę (w innym kolorze) oraz współgrający z nią krawat. Jeśli masz więcej krawatów – nic się nie martw. Doświadczony fotograf , pani fotograf lub też wizażystka z przyjemnością pomoże w wyborze najlepszej opcji.
Generalną zasadą jest by zachować umiar i trzymać się kanonów biznesowej elegancji.

Zapytaj o sesję biznesową